Cześć,

W tej części mojego bloga będą działy się rzeczy niemożliwe. Masz wyjątkową i niepowtarzalną okazję przeczytać wstęp do czegoś większego. Format o jakim nawet mi się nie śniło. Poznaj przygody Nathana, młodego blogera, który próbuje rozkminić o co chodzi w dorosłym życiu i jak się do niego zabrać. Chłopak nie bardzo wie czego chce od życia, ale jedno jest pewne chce blogować i przekazywać swoje przemyślenia i zajawki szerszej publiczności.


Czy pomożesz Nathanowi przejść przez piekło życia w miejskiej dżungli? To Ty masz duży wpływ na losy chłopaka. Możemy razem stworzyć tę historię, musicie tylko chcieć.


Milego czytania.

12:04:00

Jak napisać idealne CV.
Wakacje tuż tuż a co to oznacza? Wielki sezon poszukiwania pracy wakacyjnej otwarty.
Wiele młodych osób boryka się z pierwszym CV i w sumie nic w tym dziwnego. Zero doświadczenia, edukacja w trakcie. Może być to frustrujące podczas polowania na pierwszą w życiu pracę. Ale co w takim razie wpisać w te rubryczki DOŚWIADCZENIE?

Są dwa typy CV. "Doświadczeniowe", takie w którym twoje doświadczenia są tak duże i zróżnicowane, że brakuje ci strony. "Umiejętonościowe", idealne dla osób z zerowym doświadczeniem ale jakimiś umięjętnościami.

Skupiając się na tym drugim typie podpowiem wam 5 wskazówek, które należy zapamiętać jak mantrę.

PAMIĘTAJ!!! Żaden pracodawca nie będzie czytał twojego CV dłużej jak 3,5 sekundy. 
Dlatego twoje CV musi być przejrzyste i czytelne. 

1.  Dane osobowe + zdjęcie

Bardzo ważnym, jak nie najważniejszym punktem twojego CV są dane osobowe. 
Nie zapomnij napisać:

-pełnego imienia i nazwiska
-adresu zamieszkania
-NUMERU TELEFONU+ E-MAIL

Bo jak się z tobą skontaktuje pracodawca jak nie zostawiłeś numeru telefonu?

UWAGA!!! Nie dołączaj zdjęcia jeżeli w ogłoszeniu nie proszą o to.

2. Jakie umiejętności wpisać?

Na pewno nie plucie gumą na 5 metrów, bo nikogo poza twoimi kolegami z boiska to nie interesuje. Musisz wpisać rzeczy, które poszukuję twoj potencjalny pracodawca. 
Wejdź na dowolną stronę z ofertami pracy, znajdź taką która cie interesuje i wpisz umiejętności, które masz ty i szuka pracodawca. 


Tak jak w przykładowym ogłoszeniu, jedyne co musisz mieć to miłość do kawy i ciasta. 
Dodatkowymi umiejętnościami mogą być :

-obsługa kasy fiskalnej
-obsługa komputera
-znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego
-komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów
-PUNKTUALNOŚĆ
-SZCZEROŚĆ
-LOJALNOŚĆ
-UMIEJĘTNOŚĆ PRACY W ZESPOLE

Mając te umiejętności nie musisz się martwić o pracę. Na pewno ta będzie Twoja.

3. Wykształcenie 

Będąc studentem lub jeszcze uczniem liceum nie jest tak ważne skąd masz dyplom lub jakie masz oceny. Szukając pierwszej pracy musisz liczyć się z tym, że nie od razu przyjmą cie na stanowisko bankiera czy managera. Jednak od cleanera do managera to znane hasło przez wszytskich. 
Podaj chronologincznie do jakich szół uczęszczałeś i na jakich profilach.

4. Hobby

Niby drobnostka ale warto mieć. Pokaż pracodawcy, że poza szkołą interesujesz się czymś. Nie wpisuj rzeczy, żeby wyglądać mądrze. Bo co gdy napiszesz "fizyka kwantowa" a nóż widelec pracodawca coś o tym słyszał i zada ci pytanie na które nie będziesz znał odpowiedzi. Nie idź też w banały: 
-filmy
-muzyka
-ksiązki

Bądź oryginalny. Lubisz oglądać filmiki na yt? Albo interesujesz się DIY? 
Napisz to, a na pewno znajdziesz wspólny temat z pracodawcą.

Ok. To CV masz już napisane. Ale nie myśl, że to koniec.
Żadne CV nie podróżuje samotnie. CV potrzebuje pary. A jest nią list motywacyjny.

5. List motywacyjny

CV to suche fakty o tobie i twoich umiejętnościach. List motywacyjny z kolei to coś by pokażać, że jesteś człowiekiem. Napisz dlaczego to ty jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko i dlaczego właśnie ciebie powinni przyjąć.
UWAGA!!! Nie pisz :

"Jestem zdesperowanym studentem politechniki i nie mam co jeść więc praca w waszej kawiarni da mi darmową kawę i ciastka oraz parę gorszy by nie mieszać pod mostem".

Bądź oryginalny, kreatywny i przekonujący.

O liście motywacyjnym więcej za tydzień.

Mam nadzieję, że ten tekst pomoże ci w znalezieniu pierwszej pracy. Jeżeli potrzebujesz pomocy z CV polub moją stronę na FB i napisz do mnie. Na pewno Ci pomogę. 

7 komentarzy:

 1. Ważne dla tych, co szukają pracy

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie miałam do napisania Cv ostatnio i wpadła piąteczka :) Super porady dla osób , które jeszcze nie wiedzą jak to wszystko ma wyglądać.
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Cenne uwagi!!!A akurat muszę zaktualizować swoje portfolio

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam swoje poszukiwania pracy: wysyłanie setek CV i listów motywacyjnych i nerwowe sprawdzanie skrzynki pocztowej w nadziei, że ktoś odpisał z superofertą. Ech, łza się w oku kręci. ;) Trzeba pamiętać, że CV to podstawa - tym poszukującym na pewno przydadzą się Twoje rady. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieje ze te rady ułatwia drogę nowym poszukiwaczom. Juz za tydzien Czesc druga. Co to za stwór- list motywacyjny?

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz dobre rady :) Też chcę się dołączyć więc polecę Wam kochane stronkę - szybkieCV :) Tam jest taki przyjazny kreator i mają gotowe wzory CV :) Można cuda zdziałać!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 kappacofe , Blogger